Simonka Jánošová a jej obľúbená hipoterapia

Keďže Simonka zaostávala v psychomotorickom vývoji, v špecializovanej rehabilitačnej nemocnici nám odporučili okrem iných terapií aj hipoterapiu (liečbu pomocou koní) z dôvodu zisteného hypotonusu svalstva. Súčasne s Vojtovou metódou sme sa teda rozhodli navštevovať hipoterapiu vo Štvrtku na Ostrove. Od septembra 2015 sa táto terapia stala našou pravidelnou, kedy sa Simonke 2x v týždni venovala Božka Borguľová Miňková (hippoterapeutka).

Čítať ďalej: Simonka Jánošová a jej obľúbená hipoterapia

Simonka hipoterapia

Simonka Jánošová chodí od útleho detstva na hipoterapiu a pozrite sa, čo už dokáže. Nájdite si to v archíve STV2 v nedeľu 9.5.2021 o 11.30 v relácii CESTA.

Simonka 1

Alexandra v chránenej dielni

    Naša Alexandra už šiesty rok pracuje na polovičný úväzok v chránenej dielni „MIDOM“ v Michalovciach. V uvedenej chránenej dielni vyrábajú pre YAZAKI WTS SLOVAKIA kabelážové súčiastky,

Čítať ďalej: Alexandra v chránenej dielni

Marián Kubeník

    Bývam v Sabinove a mám jednu sestru Lenku. Mám 21 rokov a svoj voľný čas strávim doma s mamou, ockom a sestrou. Veľa chodíme na záhradku v Sabinove, kde mám svoju dielňu,

Čítať ďalej: Marián Kubeník

Simonka Sadloňová

    Narodila som sa v roku 1975. V roku 1992 som skončila osobitnú školu a po prázdninách som začala chodiť každý deň do Ústavu sociálnej starostlivosti pre mládež a dospelých v Bratislave na Javorinskej 7a.

Čítať ďalej: Simonka Sadloňová